AçıKLANAN YANGıN MERDIVENI KAPıSı HAKKıNDA 5 KOLAY GERçEKLER

Açıklanan Yangın Merdiveni Kapısı Hakkında 5 Kolay Gerçekler

Açıklanan Yangın Merdiveni Kapısı Hakkında 5 Kolay Gerçekler

Blog Article

Yangın bapsı kolu ivedili durumlarda çıkış kolu olarak kullanılan yangın kapısı aksesuarıdır. Panik par olarak da bilindik bu kollar normal kapı kolu üzere olabilir.

Yangın merdiveni kapıları yangın çabucak hızlı bir şekilde tahliyeyi katkısızlayarak, yangına dayanımı sebebiyle yangının yayılmasını geciktiren veya kırıcı özel kapılardır.

Bu merdivenler, ivedi kaçış senaryolarında hızlı ve emin bir şekilde açılıp kullanıma anık hale gelir. Bu sayede, binada bulunan kişilerin zamanında tahliye edilmesi sağlanır ve gönül kaybı riski minimize edilir.

Kapının Aksesuarları : Yangın Çıkış Baplarının en önemli aksesuarı panik pas kilit sistemidir. Bu düzenek sayesinde kapı yekta bir hareketle açılabilir ve hızlı bir şekilde boşaltma sağlamlanabilir.

Yangın Kapısı Ne İşe Yarar? Yangın Bapsı öncelikle yangın yahut rastgele bir müstacel kondisyon anında insanoğluın binayı güvenle ayrılma etmesini katkısızlar. Antrparantez bina içinde oluşan duman ve sıcaklığın hariçya geçmesine köstek olabilir.

Bu yüzden özellikle çok birimli sayrılarevi gibi gestaltlarda yangın merdivenine ulaşmayı kolaylaştırmak karınin, daha bina tasavvur halindeyken mimarlar aracılığıyla bu konuda duyarlı davranılmalıdır.

Yangın emniyetliği gerektiren rastgele bir alanda kullanılabilecekleri gibi, yangın merdiveni, yangın tahliye koridorları, yangın odası kabil yangın riskinin daha mualla başüstüneğu alanlarda da tercih edilir.

Yangın merdivenine giriş ile katman sahanlığının aynı kotta olması gerekir. Genel merdivenlerden geçilerek yangın merdivenine ulaşılamaz. Yangın merdiveni yuvalarının yerinin belirlenmesinde, en uzak kaçış mesafesi ve kullanıcı gaileü omurga cebinır.

Yangın kapısı kilitleri yangın merdivenine ulaşmayı engellemez. Yangın saksılayınca ortaya çıhun dumanın ve koca ısının hariçarı çıkmasını önlemek sinein bapnın sapa sıhhatli kapanması gerekir. Bunu da sağlayıcı yangın bapsı kilididir.

Bu proje, baştan aşağı yönetmeliğe iyi şekilde planlanır. Peşi sıra itfaiye aracı tasdikını alarak imalat aksiyonlemlerine sarrafiyelıyoruz. Montajını yaparak bulunmuş olduğunuz binada henüz güvenilir bir düzlük yaratmaya olanak tanıyoruz. Bizimle çabucak iletişime geçerek hizmetimizle ilgili detaylı fen alabilirsiniz.

Sertifikalı yangın bapları ile gereken kalite sağlanmakta olup, talebe göre aksesuarlar da eklenebilmektedir

Merdivenin kapısının dışarıya akıllıca açılması gerekir. Kaldırıma sevap açılarak olası bir yangın durumunda insanların kaçmasını sağlar.

Birinci sınıf malzemelerden üretilen yangın merdivenleri, ihtiyaç halinde binadaki kişilerin tahliyesini sağlamlayacak ve gerektiğinde müdahale ekiplerinin bu yoldan binaya girişine yardımcı olacaktır.

Bu da ivedili durumlarda henüz bir araba insanın hızlı bir şekilde tahliye edilmesini sağlamlar. Merdivenler üste ergonomik layihamlara sahip olup, kullanıcıların yangın kapısı kolaylıkla inebilmeleri karınin basamaklarında kaymaz yüzeylere ve salim tutacaklara sahiptir.

Report this page